Василь Романюк: питання й відповіді

Друзі! Дам відповідь на кілька питань, які або жваво обговорюються у різних групах та публікаціях, або ж адресуються мені на пряму.

Питання №1. Ви створили координаційний штаб при РДА. Скажіть, будь ласка, чи увійшли туди голови Гощанської селищної ради, Бугринської ОТГ, Бабинської ОТГ?

Відповідаю. В координаційний штаб входять керівники структурних підрозділів РДА, поліції, ДСНС, ПМСД, лікарні, Держпродспоживслужби, лабораторного центру. Що стосується голів ОТГ та селищної ради то вони в штаб не входять так само як і голови 19 інших сільських рад. Для оперативної взаємодії між оперативним штабом та всіма головами створений механізм взаємодії в онлайн-режимі. Голови, які згадуються в питанні, мають право створити свої штаби та координуватися з районним. З усіма головами на час карантину я перебуваю на постійному звязку 24/7, а також черговий із штабу. Окрім штабу в РДА діє комісія ТЕБ та НС засідання якої проводяться при потребі, залежно від ситуації яка виникає та за результатами роботи приймаються колегіальні рішення. Рішення комісі ТЕБ і НС можуть посилювати заходи по структурі від вищого рівня, але не можуть їх послабити. В ОТГ створення штабів є ОБОВЯЗКОВИМ так як за принципами децентралізації вони мають свої структури і самостійно мають забезпечувати життєдіяльність на своїй території та реагувати у разі НС.

Як показала сьогодні ситуація в с. Бабин, вся координація відбувалася та і відбувається надалі із оперативного штабу РДА. Чому так? Питання риторичнеі на разі залишиться без відповіді.

За такими ж принципами діє і обласний штаб при ОДА. Зауважу, що керівники РДА та голови міст в нього не входять.

Вважаю, що подальші спекуляції на цю тему є безпідставними та необгрунтованими.

№2. В спільноті ТИПОВИЙ БАБИН активно обговорюється відсутність купівлі масок в с. Бабин.

Відповідаю. Дана інформація не є вірною. Кілька днів тому в с. Бабин в комунальну аптеку було переміщено 200 масок для реалізації із Гощанської комунальної аптеки. Так як існує і надалі ажіотаж масової купівлі масок, було рекомендовано ввести обмеження – продаж не більше 3 шт. масок в одні руки. Наявність і на далі буде підтримуватися. Що стосується безкоштовного забезпечення масками то таке рішення може бути ухвалено на сесії ОТГ. Повноваження в Гощанської РДА на такі дії відсутні.

№3. Стосовно кропління вулиць та дизинфекції закладів.

Відповідаю. Всі необхідні заходи зі сторони Гощанської РДА сьогодні вжиті. Наголошую на тому, що за невиконання, або не виконання належним чином, заходів у ситуації, що склалася, відповідальність в першу чергу несе голова ОТГ та члени відповідного штабу.

Окремо хочу зазначити, що Гощанська РДА не лишається осторонь ситуації, яка склалася в Бабинській ОТГ. По будь-яких питаннях, які повязані із COVID-19 можна цілодобово звернутися за телефоном +38(098) 32 12 453, або писати в FB.

Будьте здорові, бережіть себе та своїх рідних!

Дотримуйтеся заходів карантину!

Василь Романюк, голова Гощанської райдержадміністрації

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=2962165Scroll Up