Вагомі здобутки спортсменів-каратистів

Бойове мистецтво кйокушинкай карате мешканцям Гощанщини відомо відносно недавно. Однак осередок кйокушинкай карате в Гощі впевнено демонструє вагомі здобутки.

Про розвиток кйокушинкай карате на Гощанщині, успіхи та досягнення спортсменів бесідуємо з керівником осередку кйокушинкаі карате Гощанщини, інструктором Рівненської обласної федерації ККУУ, семпаєм Олександром Данилюком.

Вагомі здобутки спортсменів-каратистів

Олександре, коли в Гощі відбулись перші практичні заняття з вивчення азів бойового мистецтва кйокушинкай карате?

– Перші заняття відбулись ще 15 квітня 2015 року. Офіційний статус доджо (місце, де шукають шлях) з власною назвою доджо-Гоща наші спортсмени дістали 23 грудня 2018 року. Наш осередок офіційно репрезентує в Гощі Рівненську обласну федерацію кйокушинкай карате-унія України, а та в свою чергу є повноправною представницею Національної федерації – федерації КК-УУ. Сам вид бойового мистецтва як систему духовного та фізичного виховання особистості в 50-х роках ХХ ст. винайшов японський майстер Масутацу Ояма. Нині ним захоплюються в усіх цивілізованих країнах близько 20 мільйонів мешканців планети.

Чому, на вашу думку, кйокушинкай карате є таким популярним видом спорту?

– Кйокушинкай карате дозволяє під самовдосконалювати дух і тіло. Це ціла система виховання. Інь і янь нашого захоплення – карате починається з поваги та закінчується повагою. За допомогою цього мистецтва ми прищеплюємо спортсменам мужність, відвагу, честь, терпіння, патріотизм, навчаємо їх взаємодії та взаємодопомоги.

Чи є вікові перепони для цього виду спорту?

– Сьогодні в трьох вікових группах мистецтво кйокушинкай карате опановують 45 бійців віком від 6 до 40 років як з Гощанщини, так і з сусідньої Кореччини. Вікових обмежень карате не має. Звісно, цей вид боротьби дужче подобається хлопчикам, але й дівчата залюбки оволодівають азами бойового мистецтва.

Хто фінансує участь спортсменів у різного роду турнірах?

– Поки що все відбувається завдяки благодійним внескам самих спортсменів. Дуже хотілося б, аби на цей вид спорту звернув увагу хтось із керівників місцевих підприємств та хоч частково підтримав наших спортсменів фінансами. Це ще дужче розправило б крила наших бійців. До слова кажучи, на початках занять якогось спеціального одягу чи взуття непотрібно купувати – підійде звичайний тренувальний костюм. А ось уже через 3-6 місяців, коли учень складе екзамен та отримає пояс, треба буде носити одяг з емблемою нашого клубу.

Які найвагоміші успіхи спорсменів, які опановують кйокушинкай карате на Гощанщині?  

– Наші спортсмени є у складі збірної області, беруть участь в обласних, міських чемпіонатах та чемпіонаті України з кйокушинкай карате. Торік наші бійці вибороли золоті, срібні та бронзові нагороди чемпіонату України. Три золоті медалі ми привезли з чемпіонату Черкаської області, який відбувся в м. Корсуні-Шевченківському. Уже цьогоріч 25 спортсменів нашого краю взяли участь у відкритому Кубку РОФ КК-УУ, який відбувся 22 лютого. Серед них було 19 початківців, які вперше вийшли на татамі на такому рівні. Але бачили б ви їхнє бажання перемагати! У непростих, інколи драматичних поєдинках наші бійці вибороли 4 золотих, 5 срібних та 3 бронзові медалі. Це дозволило нашій команді впевнено посіти 3 загальнокомандне місце. Загалом участь у турнірі брали 13 спортивних команд із 8 областей України.

Користаючи з нагоди запрошую мешканців краю на І чемпіонат району з кйокушинкай карате. Відбудеться він 21 березня. Під час чемпіонату можна буде навіч побачити уміння й навички наших спортсменів. Приходьте, буде спортивно!

Бесідував Олександр ФОРМАНЧУК.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=2962165Scroll Up