В Україні нові “медові правила”

1 серпня 2019 року Міністерство аграрної політики та продовольства України своїм наказом затвердило не лише нові вимоги до меду, а й курс на вдосконалення «медових правил». Про це йдеться в повідомленні Офіса ефективного регулювання.

«Україна входить у п’ятірку світових лідерів експорту меду, і ми не плануємо зупинятись на досягнутому. Сьогодні Мінагрополітики своїм наказом затвердило не лише нові вимоги до меду, а й курс на вдосконалення “медових правил”», — ідеться в повідомленні.

Яка ситуація нині? В Україні діє Національний стандарт ДСТУ №4497:2005 «Мед натуральний», який передбачає лише добровільні вимоги до маркування, виробництва й продажу меду на території України. При цьому його чинність не поширюється на експортні поставки.

Нові вимоги забезпечать простежування на ринку та контроль якості меду, створять умови для усунення проблеми фальсифікації та підробки меду, нададуть можливість державі володіти повноцінною інформацією про обіг та виробництво меду.

«Також наказ сприятиме належному поінформуванню споживачів продукції та забезпечить усунення протиріч під час проведення експортно-імпортних операцій суб’єктів господарювання країн ЄС та України», — наголошують у Офісі ефективного регулювання.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=2962165Scroll Up