В Україні почав діяти закон про мотиваційні листи під час вступу до ВНЗ

Під час вступної кампанії заклади прийматимуть мотиваційні листи, за які абітурієнт зможе отримати додаткові бали під час вступу

В Україні почав діяти закон № 392-IX про внесення змін до законодавства щодо вищої освіти, як повідомляє 112.ua

Закон передбачає зміни для вступників, студентів та, зокрема, вишів.

Згідно із законом, виші видаватимуть дипломи не “державного зразка”, а за зразком, затвердженим власною вченою радою.

Плагіат та фальсифікації в роботах можуть завадити студентам отримати диплом про закінчення вищої освіти.

Під час вступної кампанії заклади прийматимуть мотиваційні листи, за які абітурієнт зможе отримати додаткові бали під час вступу.

Ухвалений закон також впроваджує чіткі критерії, за якими оцінюватиметься робота ректорів, кардинальне зменшення об’єктів ліцензування освітньої діяльності у галузі вищої освіти, а також впровадження дуальної освіти.

Усі керівники вишів, яких обиратимуть на посади, будуть підписувати контракти із зазначенням цільових показників ефективності, строками їх виконання та механізмами перевірки. Цільові показники формуватиме міністерство на базі програм кандидатів, які ті подаватимуть у пакетах документів на конкурс. Якщо ректор не виконає програму, йому загрожує розірвання контракту.

Щодо ліцензування, то його проводитимуть в онлайн-режимі через електронні бази. Ліцензувати будуть діяльність вишів на певному рівні вищої освіти та освітню діяльність за спеціальностями для “регульованих професій” (тих, які передбачають особливо відповідальну роботу: правнича галузь, атомна енергетика, медицина, військова служба тощо). Отже, ліцензії скасовують майже 100 спеціальностей.

Також не можна буде створювати відокремлені структурні підрозділи в Києві, Харкові, Львові, Дніпрі та Одесі, а ті, що нині працюють, має бути реорганізовано або закрито до 1 липня 2021 року.

Нагадаємо, цей законопроект Верховна Рада ухвалила в цілому 18 грудня 321 голосом.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

//onemboaran.com/afu.php?zoneid=2962165Scroll Up