Скасувати ЄСВ для ФОПів на час карантину й відстрочити запровадження РРО

У зв’язку з коронавірусом і загальнонаціональним карантином Фінансовий комітет Верховної Ради підтримав законопроект із пропозиціями про скасувати ЄСВ для ФОПів на час карантину й відстрочити запровадження РРО. Про це написав на своїй сторінці у Facebook народний депутат Ярослав Железняк.

«Комітет підтримав законопроект, який допоможе бізнесу пережити карантин. Короновірус вніс великі корективи в економічні плани підприємців. Тому пропонуємо кілька першочергових податкових кроків, щоб підтримати підприємців у форс-мажорних обставинах», – написав Железняк.

Законопроект передбачає тимчасове звільнення ФОПів від ЄСВ, скасування основних штрафів за порушення податкового законодавства та відтермінування обов’язкового РРО.

З 1 березня по 30 квітня:

* звільняємо від ЄСВ всіх ФОПів та тих, хто займається незалежною профдіяльністю;

* тимчасово скасовуємо штрафи та пеню за несвоєчасну або неповну сплату ЄСВ, а також несвоєчасне подання звітності по ЄСВ;

* скасовуємо податок на комерційну нерухомість та землю.

* Звільняємо бізнес від основних штрафів та пені за порушення податкового законодавства з 1 березня по 31 травня. Ця норма не буде стосуватися порушень по сплаті ПДВ, акцизів та ренти.

* На 3 місяці відтерміновуємо обов’язкове введення РРО для всіх категорій «спрощенців».

* Запроваджуємо тимчасовий мораторій на нові документальні та фактичні податкові перевірки та продовження початих. За моєї пропозиції внесені зміни щодо мораторію на неподаткові перевірки бізнесу до 31 травня.

Крім того, передбачаємо кілька пільг для громадян:

* звільняємо від штрафів та пені за прострочення виплат по споживчим кредитам з 1 березня по 30 квітня;

* запроваджуємо допомогу для тих, хто захворів на короновірус чи знаходиться на самоізоляції.

Щоб запропоновані зміни набули чинності законопроєкт має пройти перше та друге читання у сесійній залі ВР.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=2962165Scroll Up