“Щоб не так хотілося!”

В Україні запрацюють нові закони для захисту від куріння

Сигарети не є чимось корисним для нас. Це не новина, ми вже десятки років знаємо про шкоду куріння. Незалежно від дози, куріння будь-яких тютюнових виробів, шкодить організму. Коли ви курите, ваш організм поглинає не тільки нікотин. Тютюновий дим містить понад 7 000 хімічних елементів, з яких щонайменше 250 є токсичними, а близько 70 викликають онкологічні захворювання. Цигарки потраплять під нові обмеження, а на пачках з’являться ще страшніші картинки, ніж зараз.

Детальніше про це розповідає Час-Дій. 

Зміни передбачені в антитютюновому законопроєкті №2813, повідомляє Центр громадянського представництва “Життя”.

Одна з новацій законопроєкту – заборона реклами тютюнових виробів у місцях продажу. Це означає, що цигарок на вітринах не повинно бути взагалі.

Зміни стосуватимуться також дизайну пачки сигарет.

Пропонують відійти від брендування та яскравих написів. Упаковки будуть в оливковому кольорі, з великими (65% площі пачки) зображеннями хвороб, які провокує куріння.

Що зміниться у тютюновій галузі України:

  • Підвищиться обмежувальний вік – цигарки і будь-які пристрої для куріння будуть продавати з 21 року, а не з 18, як зараз.
  • Цигарки зі смаковими добавками заборонять.
  • Реклама цигарок зникне з Інтернету.
  • Заборонять рекламну цигаркову викладку у вітринах магазинів;
  • Встановлять обмеження щодо куріння, реклами та регулювання вмісту нових курильних виробів – айкосів, гло, вейпів, е-сигарети на рівні з класичними тютюновими виробами;
  • Розширять список місць, де не можна буде курити (наприклад, в офісах).
  • На пачках цигарок з’являться страшні картинки (наприклад, з гнилими зубами або чорними легенями).

Запровадження небрендованих упаковок сигарет, однакового темно-оливкового кольору, без лого та з великими зображеннями хвороб, які покриватимуть 65% площі пачки.

У пояснювальній записці до законопроєкту йдеться, що в Австралії, яка першою запровадила стандартизовану упаковку ще у 2012 році, поширеність куріння серед дорослого населення знизилася на 11% за 3 роки – до 17,2%.

А поширеність куріння серед осіб віком 12-17 років зменшилася з 6,7% у 2011 році до 5,1% у 2014 році.

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) станом на 2019 рік від хвороб, які спричинені курінням тютюну, щороку помирає понад 8 мільйонів людей у світі.

Критична проблема нині – поширеність куріння серед дітей і молоді. Згідно з Глобальним опитуванням молоді щодо вживання тютюну (GYTS) 2017 р., в Україні 18,4% дітей 13–15 років є теперішніми споживачами електронних сигарет. Пробували курити електронні сигарети 40% дітей цієї вікової групи.

До слова, з відповідним законопроєктом уже ознайомлюються народні депутати. 

Джерело: сайт Радіо Трек

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=2962165Scroll Up