Ризик зросте, а ціна помилки може бути дуже високою

Уже з 25 травня Кабінет міністрів України дозволив відкрити заклади дошкільної освіти. Водночас, залежно від епідеміологічної ситуації, відповідне рішення про їх відкриття у кожній області має ухвалювати комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Про це сказала в. о. міністра освіти і науки України Любомира Мандзій під час брифінгу після засідання уряду минулої середи.

– Якщо епідеміологічна ситуація сприятлива, засновникам важливо забезпечити заклад відповідно до вимог головного державного санітарного лікаря, – заявила Мандзій.

Також вона наголосила, на необхідності дотримання певних карантинних вимог Зокрема це носіння маски вихователями і працівниками, вимірювання температури, наявність антисептиків, постійне прибирання й уникнення активних ігор із персональними контактами.

Прокоментувати ситуацію і виконання рішення Кабінету міністрів України щодо відкриття закладів дошкільної освіти вже з 25 травня ми попросили прокоментувати начальника відділу освіти РДА Олексія САВОНІКА.

– Особисто я з великою осторогою сприймаю це рішення. Чому? Батьки сприйняли з розумінням рішення про закриття дошкільних закладів у той час, коли ще ні в районі, ні в обласні не було зафіксовано жодного випадку коронаінфекції. На даний час навіть у нашому районі зростає кількість недужих на цю інфекцію. І в цей доволі нестабільний і тривожний час ми можемо допустити створення додаткового ризику для наших діток. Постає питання: чи дотримуватимуться вони соціальної дистанції, граючись в одному приміщенні, одними й тими самими іграшками, гуляючи групами на відкритому повітрі тощо? Чи зможуть працівники наших садочків забезпечити на 100% дезінфекцію приміщень, температурний скринінг, адже вони вихователі, а не медичні фахівці. Ризик зросте, а ціна помилки може бути дуже високою. Це діти, наші діти, яких треба берегти й забезпечити їх максимальний захист.  

Щодо відкриття спортивних залів, фітнес центру тощо, то це рішення на часі. Ми можемо забезпечити і температурний скрінінг, і дезінфекцію приміщення, тренажерів, а також дотримання соціальної дистанції між відвідувачами, більшість з яких дорослі, свідомі люди. 

 

 

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=2962165Scroll Up