Наші і закордоння

Денис Шмигаль заявив, що навчену в Європі робочу силу треба зберегти в Україні. Для цього він створить нові, хоч і малооплачувані робочі місця. Про це він розповів в інтерв’ю РБК-Україна .

Прем’єр-міністр не хоче відпускати людей на роботу закордон

Ми дуже хотіли, щоб люди з заробітків повернулися додому. І за період карантину в Україну повернулися близько 2 мільйонів наших громадян, які знаходилися на заробітках і приїхали через втрату роботи. Ми цих людей ідентифікуємо у якості надзвичайно кваліфікованої, навченої в Європі робочої сили, яка має високу продуктивність, хорошу технологічну, професійну підготовку.

Кулеба та Шмигаль не домовилися

Раніше очільник МЗС Дмитро Кулеба повідомив про звернення іноземців з проханням відпустити українців на роботу закордон.

Однак Денис Шмигаль спростував цю інформацію. Прем’єр-міністр заявив, що не вів і не веде переговори з іноземними компаніями щодо трудової міграції.  

Ба більше, йому не відомо про такі переговори ні на офіційному, ні на неофіційному рівні. З іншого боку, Шмигаль чув про такі випадки загалом. Однак все ж прем’єр-міністр не розглядає такий варіант.

Дійсно, вже відомо про два випадки в Європі, коли роботодавці, а саме – аграрії, організовували чартери, щоб перевозити робочу силу з інших країн. Але в нас фактично закритий кордон. Ми хочемо спробувати залишити людей в Україні, і докладемо для цього максимум зусиль. В Україні також повно роботи.

Швидкі робочі місця за малі гроші

Водночас Денис Шмигаль обіцяє найближчим часом створити «швидкі робочі місця». За словами міністра, це проста робота, на яку людина зможе прийти влаштуватись, і на наступний день вже її отримати. Наприклад, класти бруківку чи озеленювачем, і так далі. Однак оплата буде мізерна.

Можу сказати умовно, поки ми ще рахуємо, але сума коливається 6000-8000 гривень.

Також Денис Шмигаль зауважив, що активно займається створенням нових робочих місць за більшу оплату. За його словами вже в цьому році з’являться 170 тисяч робочих місць тільки в сфері дорожнього будівництва.

На запитання журналіста, чи достатньо 16 тисяч гривень для умовної сімї з двох працюючих дорослих і двох дітей, міністр сказав, що для харчування цього буде достатньо.

Звичайно, тому, хто заробляв за кордоном тисячі євро, ми не можемо виплатити тисячі. Коли ми створювали ці швидкі робочі місця, ми не ставили собі за мету відповідність заробітків з робочими місцями в розвинених країнах Європи. Ми ставили собі завдання створити робочі місця для тих людей, які шукають роботу, щоб мінімально забезпечити себе і свою родину. Це в першу чергу треба зробити.

Що ж до того, що трудові мігранти приносили щорічно в економіку України 12 мільярдів доларів, Шмигаль відповів, що ці кошти частково компенсуються економією на відпустках.

За нашими підрахунками, до 5 мільярдів доларів не виїде з України в Туреччину, Єгипет і так далі під час літнього туристичного сезону. Тому такий природній компенсатор працює сам собою. 

Разом з тим прем’єр-міністр запевнив, що влада відчуває відповідальність за тих людей, які є дійсно якісною робочою силою, і вона має знайти їм застосування в Україні. «Вони мають створювати додану вартість тут, в Україні. Це абсолютно можливо», — підсумував Шмигаль.

Джерело: www.rbc.ua

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=2962165Scroll Up