Майже 50 тисяч гривень заплатить підприємець за офіційно неоформлених працівників

 З 20 по 31 січня в Україні й на Гощанщині зокрема пройшла інформаційна кампанія щодо з детінізації праці. Тоді інспектори праці, представники Пенсійного фонду, Центру зайнятості, управління соціального захисту населення провели роз’яснювальну роботу у закладах торгівлі селища й району.

Майже 50 тисяч гривень заплатить підприємець за офіційно неоформлених працівників

Результатом такої активної інформаційної кампанії стало збільшення кількості укладених трудових договорів між підприємцями й найманими працівниками.

Це був перший етап заходів із виведення з тіні ринку праці.

Нещодавно прем’єр Олексій Гончарук повідомив про початок другого етапу боротьби з неофіційними. Інспектори перевірятимуть роботодавців, що мають потенційно незадекларованих 4 і більше осіб.

У цілому в 2020 році інформаційні та інспекційні кампанії будуть проведені в галузі сільського господарства, будівництва, транспорту та кур’єрської діяльності. Тобто виходить, що до таких роботодавців Держпраці зможе завітати в будь-який час протягом 2020 року.

За інформацією Уряду, уже розроблено спеціальний мобільний додаток щодо перевірок. У ньому буде повна інформація про суб’єкта господарювання. 

Нагадаємо, згідно роз’яснень Держпраці притягнення до відповідальності за порушення законодавства про працю має здійснюватися відповідно до редакції ч. 2 ст. 265 КЗпП, яка діяла на день виявлення порушення (підписання акта інспекційного відвідування). Тобто при інспекційному відвідуванні після 2 лютого Держпраці за використання праці неоформлених працівників зможе покарати тільки в межах нових розмірів штрафів.

Зокрема, 10 мінзарплат (у 2020 році – 47 230 грн) за перше порушення, а для «єдинників» І-ІІІ груп – попередження; 30 мінзарплат (141 690 грн) за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення – за повторне протягом двох років з дня виявлення порушення. Не слід забувати ще й про адміфнштрафи. 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=2962165Scroll Up