Квіткова палітра на полотні Олександри Казачок

У мальовничому селі Малинівка, проживає народна умілиця Казачок Олександра. Із самого дитинства майстриня закохана у вишивку. Її рукодільні роботи – рушники, серветки, картини, скатертини та сорочки вражають різнобарвям.

Пані Олександра розповідає, що вишиванням захопилась на вечорницях, які часто влаштовували дівчата, саме під час таких посиденьок від старших і навчилась ремеслу.

Мережкою та строкатими квітами переплели роки життя та серед буднів завжди знаходила час для улюбленої справи. “Я дуже люблю вишивати. За молодих літ усе всигала, а тільки вільна хвилина до вишивання беруся. І хоч зараз є трохи більше часу, однак буденні справи все ж не дають можливості займатись виключно вишивкою”, – розповідає пані Олександра. Та голка з ниткою так і проситься до рук майстрині перетворюють біле полотно у яскраві пейзажі та вимережані квіти.

Любов до вишивання майстриня прищепила для дочки Марії та онуки Анастасії. Тож домівка родини, як справжній музей вишиваного мистецтва. Сюди за запрошенням на оглядини, часто навідуються учні місцевої школи.

Такими людьми, як Олександра, неможливо не захоплюватись. Адже вона цілковито й повністю закохана у вишивку. Ця справа стала не просто хобі, а й способом вираження внутрішнього світу талановитої майстрині.

Неля Лахман,
заступник директора Гощанського районного об’єднання культури і дозвілля.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=2962165Scroll Up