Корупції в районі не буде

На цьому наголошує голова РДА Василь Романюк. Він переконаний, що одним із засобів боротьби з корупцією є робота в системі Прозорро. Задля підвищення прозорості, ефективності та контролю під час здійснення державних закупівель голова РДА Василь Романюк і представник Громадської ініціативи «За чесний тендер» Святослав Клічук підписали Меморандум про співпрацю.

Ті, хто вже спробував працювати в системі Прозорро знають, що головним у ній є електронний аукціон. І зрозуміло, що для того аби придбати чи купити щось через Прозорро, насамперед, слід зареєструватися на електронному майданчику. Незалежно від вибору майданчика (а їх є кілька), пропозицію побачать усі користувачі системи Прозорро. Тобто, учасники різних електронних майданчиків зможуть подати свої пропозиції на лот. Отож, створити конкурентне середовище для отримання максимально якісної послуги за найнижчою ціною.   

Утім, незважаючи на те, що система електронних торгів уже певний час є невід’ємною складовою державних закупівель в Україні, багато хто з відповідальних осіб ще й досі достеменно не знає як вона працює і які можливості відкриває. Саме тому, після аналізу ситуації в районі голова РДА Василь Романюк ініціював проведення семінару-навчання для осіб, відповідальних за державні закупівлі у системі Прозорро.

Гощанський район став першим в області, де після зміни влади відбувся семінар-навчання для відповідальних осіб органів місцевого самоврядування, установ, організацій району за державні закупівлі у системі Прозорро на тему «Основи, досвід та законодавчі зміни в публічних закупівлях». Його проведення ініціював безпосередньо голова РДА Василь Романюк. Навчали відповідальних за державні закупівлі осіб представники Громадської ініціативи «За чесний тендер» Святослав Клічук і Мирослава Примак.

Корупції в районі не буде

– Цей семінар – це відповідь на питання «Як ми боротимемось з корупцією в районі?», – зауважив, відкриваючи семінар Василь Романюк. – Попередньо ми проаналізували роботу, оцінили рівень знань, провели тестування осіб, які відповідають за роботу в системі Прозорро. З’ясувалось, що не всі, хто згідно посадових обов’язків відповідає за цей напрямок роботи, має відповідні знання і досвід. І вони щиро зізнаються в цьому. Тому складається загальне враження, що система Прозорро це й щось доволі складна для окремих працівників. А по суті, це механізм, який за умови правильного формування технічного завдання, дозволяє за найнижчу ціну отримати високу якість. Саме це і є конкурентним середовищем.

Василь Афанасійович висловив сподівання, що семінар допоможе отримати нові знання й дозволить досконало працювати у системі Прозорро. Представники Громадської ініціативи «За чесний тендер» навчать робити це максимально якісно. Адже будь-які закупівлі мають проводитися на конкурентних умовах, переконаний він.

Задля підвищення прозорості, ефективності та контролю під час здійснення державних закупівель голова РДА Василь Романюк і представник Громадської ініціативи «За чесний тендер» Святослав Клічук підписали Меморандум про співпрацю.

Корупції в районі не буде
Корупції в районі не буде

– Ми працюємо і діємо, – зауважив Василь Романюк. – Представники Громадської ініціативи «За чесний тендер» навчатимуть, спілкуватимуться з вами, а відтак ми спостерігатимемо за проведенням тендерів в нашому районі. Якщо ми побачимо певні ризики, то будьте готові відповідати за них. Я хочу, щоб ми працювали в новому, якісному форматі для відповідного результату. У Гощанському районі не буде корупції.

Корупції в районі не буде

Наприкінці семінару його учасники отримали відповідні сертифікати про проходження навчання. Згодом відбудеться ще одне тестування на перевірку рівня знань відповідальних за державні закупівлі осіб. Відтак райдержадміністрація вимагатиме якісної і результативної роботи в системі Прозорро.

Ірина ПОВАР.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=2962165Scroll Up