Хто ж має право на пенсію за віком?

Право на пенсію за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” мають громадяни, які досягли пенсійного віку і отримали необхідний страховий стаж, пояснює прес-служба Пенсійного фонду України (ПФУ) в Facebook.

Для виходу на пенсію в 2020 році після досягнення чоловіками віку 60 років і жінками 59 років (з 1 квітня 2020 року і 59 років і шести місяців) потрібно мати страховий стаж не менше 27 років.
З кожним наступним роком страхового стажу буде рости, і в 2028 році громадяни повинні мати не менше 35 років стажу.
Якщо трудового стажу не вистачає, вони зможуть вийти на пенсію за віком пізніше – після досягнення 63 або 65 років. Якщо громадянин продовжить офіційно працювати і отримає необхідний страховий стаж, пенсію можуть призначити відразу після його придбання.
“У разі відсутності необхідного страхового стажу для призначення пенсії за віком після 60 і 63 років, пенсію можна отримати після 65 років. Але для цього потрібно мати мінімум 15 років страхового стажу”, – додали в ПФУ.

Хто ж має право на пенсію за віком?

У період з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2020 особам, які досягли пенсійного віку, але не мають передбаченого страхового стажу, за умови наявності у них не менше 15 років страхового стажу встановлюється тимчасова державна соцдопомога. Таку допомогу призначає орган соцзахисту населення на період до досягнення віку, коли вони отримують право на призначення пенсії (умови призначення пенсії за віком).
Нагадаємо, у Верховній Раді заявили, що підвищення пенсійного віку в Україні неминуче, проте зараз це питання не є першочерговим.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

//onemboaran.com/afu.php?zoneid=2962165Scroll Up