Безвіз не безкоштовно: Євросоюз змінить правила в’їзду

Перед поїздкою до Шенгенської зони потрібно буде пройти спеціальну платну реєстрацію

З 2021 року Євросоюз змінює правила безвізового в’їзду. Наявності біометричного паспорта, броні готелю і квитків назад буде вже недостатньо. Щоб заїхати до Шенгенської зони, потрібно отримати дозвіл в електронній системі попередньої реєстрації ETIAS (The European Travel Information and Authorization System), вказавши особисті дані, мету і країну візиту. Послуга обійдеться в 7 євро. Дозвіл буде дійсний 3 роки або весь термін дії вашого паспорта. Отримувати його потрібно буде всім громадянам країн, у яких з ЄС безвіз: американцям, канадцям, українцям, і навіть британцям після Brexit.
«З 2021 року ЄС вводить Європейську інформаційну систему авторизації подорожей (ETIAS), що означає внесення змін до умов безвізових подорожей до ЄС для громадян третіх країн (тобто, з 2021 року це зміни стосуватимуться не тільки України, а й, наприклад, громадян Австралії, Бразилії, Великобританії, США і Японії)», – йдеться в пості місії України в ЄС в Facebook.

Безвіз не безкоштовно: Євросоюз змінить правила в'їзду

Над впровадженням такої системи в Євросоюзі працюють ще з 2008 року. Належить ініціатива в більшій частині Німеччині й Франції, але 12 років тому інші країни-члени ЄС її не підтримали. Повернулися до ETIAS пару років тому, коли перед Євросоюзом гостро стало питання рішення міграційної кризи і боротьби з терористичними погрозами.
За словами європарламентарів, зараз у прикордонних і правоохоронних органів практично немає інформації про безвізових мандрівників, яким дозволено перебувати в Шенгенській зоні до 90 днів. При цьому аналогічні системи попередньої реєстрації мандрівників вже давно діють у США, Канаді та Австралії. З 2021 роки таку систему вводить і ЄС.
Уже з наступного року мінімум за 72 години до прибуття в країну ЄС потрібно буде отримати онлайн-дозвіл в системі ETIAS. Після реєстрації на сайті https://etias.com/what-is-etias в спеціальній електронній формі потрібно вказати:
• персональні дані: ПІБ, стать, дату народження і т. д;
• домашню та адресу електронної пошти;
• відомості про освіту;
• паспортні дані;
• працевлаштування;
• мета і країна візиту;
• дані про судимості, вживанні наркотиків, поїздках в зони конфліктів, імміграції і т. д.
Попередня реєстрація обійдеться в 7 євро. Хоча ще пару років тому в Єврокомісії хотіли встановити «таксу» в 10 євро. Онлайн-заявку повинні будуть залишати подорожуючі до ЄС у віці 18-70 років (особам до 18 років і старше 70 років реєстрація безкоштовна).
Реєстрація, як запевняють в Брюсселі, займе всього 10 хв., а відповідь прийде через кілька годин. Дані заявника будуть перевірятися по базах Шенгенської інформаційної системи (SIS), Візової інформаційної системи (VIS), Європолу, електронної бази вкрадених і втрачених проїзних документів (SLTD) і Інтерполу.
До речі, аналогічні нововведення торкнуться і європейців після Brexit, які захочуть відвідати Великобританію. У планах партії Бориса Джонсона зобов’язати європейців в’їжджати в Сполучене Королівство за закордонними паспортами і лише після попередньої платної авторизації. На думку уряду Бориса Джонсона, це може принести в бюджет додаткових 5 млрд фунтів на рік і істотно убезпечити країну від нелегальних мігрантів і кримінальних елементів. Однак, коли офіційний Лондон введе свою систему авторизації там поки не говорять.

Джерело: https://www.segodnya.ua/ua/world/europe/bezviz-za-7-evro-kak-i-pochemu-evrosoyuz-menyaet-pravila-vezda-1387558.html

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

//onemboaran.com/afu.php?zoneid=2962165Scroll Up