Андріївські вечорниці – хто сумний розвеселися

Свято Андрія Первозванного вважається найбільшим передноворічним святом, яке відзначається ще з часів Київської Русі 13 грудня. Андрій Первозванний входив до число 12-ти апостолів Христа. Згідно з переказами, він був братом апостола Петра й покровителем мешканців України. Напередодні цієї дати прийнято збиратися на Андріївські вечорниці, невід’ємними традиціями яких є ворожіння. З ними пов’язано безліч неординарних звичаїв.

Тож з деякими цікавими традиціями Андріївських вечорниць ознайомили учнів 4 класу Гощанської ЗОШ І-ІІІ ст. працівники Гощанської центральної районної бібліотеки для дітей та шкільний  бібліотекар І. В. Ковальчук.

Діти весело, з азартом змагались у поїданні яблук на швидкість, у майстерності лузання гарбузового насіння, адже здавна відомо, що воно має лікувальні властивості. І на вечорницях без насіння не обходилось, адже смажене насіння це ще й ласощі. Не обійшлось звісно і без ворожіння. Колись, щоб знати, котра з дівчат швидше заміж вийде, складали чоботи до порога. Чий перший на поріг стане та й заміж швидше вийде.

А далі відбулося найцікавіше – кусання калити. Кожен учасник вечорниць спробував кусати калиту, підскочивши і не торкаючись коржа руками, що в наших юних «Панів і Панночок Коцюбинських» з легкістю вийшло. Завершилося дійство дегустацією вареників.

Це було свято народної обрядовості, веселих конкурсів, чарівного ворожіння, смачної калити й вареничків. Усе, що відбувалось дарувало радість. За веселощами час пролетів дуже швидко. Діти йшли вечорниць з новими знаннями, позитивними емоціями і приємними спогадами.

Наталя ВОЗНЮК, провідний бібліотекар Гощанської ЦРДБ.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=2962165Scroll Up